Tam někde venku je řešení...

Co je vlastně Fish Fillets?

Legenda začíná...

Kdysi dávno žily byly dvě ryby. Pracovaly pro FDTO (Fakt Děsně Tajnou Organizaci). Ta se zabývá výzkumem UFO a jejich lodí známých jako „létající talíře“, a současně se zabývá projektem VODA (Velmi Obsáhlá a Drahá Analýza). Jednoho dne jedno obzvláště šílené UFO vletí do podmořské říše, kde za sebou zanechá jen zmatek a zkázu. Nakonec narazí do malého domečku našich dvou rybek a srovná jej se dnem. Oba agenti se vydávají na cestu za obnovením pořádku, a zjišťují, že FDTO před ně postavila ne jeden, ale hned osm úkolů. A domů se mohou vrátit teprve až je všechny vyřeší. Jejich jedinou útěchou je motto organizace: Tam někde venku je řešení…

 

Fish Filletsčástečně dořešená mapa 1.dílu

 

... a pak pokračuje!

 Při hraní review verze jsem se nechal obtížností zmýlit. Musím tedy opravit své tvrzení, a říct, že obtížnost v žádném případě neklesla. Přibyli inovační herní prvky jako smrtící lasery, ledové kry s „opačnou gravitací“, volně plovoucí chaluhy a radioaktivní předměty, které v kombinaci se specifickými vlastnostmi jednotlivých mořských živočichů nabývají nových rozměrů.

Počet levelů se z původních sedmdesáti přehoupl přes stovku až na 112. První osmdesátku překlenete během jednoho týdne. Tedy jinak řečeno, máme tu oproti prvním rybičkám více levelů přístupných obyčejným smrtelníkům. Levely se na mapě větví přijatelnějším způsobem. Mimochodem každé nové rozvětvení hry je uvedeno ingame animací.

FF2 zůstávají tou nejukecanější logickou hrou. Dialogy a oživující příběh opět stojí na příjemném dětsky milém humoru s vydařilým českým dabingem.

Novotou jsou také "hvězdičky" , které při sebrání odemykají super bonusový obsah.

Všech osm postaviček jsem blíže popsal v "Galerii"

Celá hra (1 i 2 díl) parodují mysteriozní seriál Akta X s hlavními hrdiny Scullyovou a Moulderem.

Tahle hra je pro mě prostě č.1 - nádherná ukázka toho, že existují i hry bez krve a revolverů u kterých se zabavíte - střely, krev a násilí nahradí krabíci tancující kankán, chobotnice hrající na balalajku či mluvící hlava robota.

https://www.abecedaher.cz/db_data/navod_obr/0000009393_n00.jpgmapa pokračování Fish Fillets

Zafiho svět © 2009 Většina práv vyhrazena. (Navštivte zase někdy můj svět :-))

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode